اینترنت اشیا

فرصت‌های اینترنت اشیاء

تخمین زده می‌شود که تا سال 2025، بیش از 50 میلیارد ابزار شبکه‌ای وجود داشته باشد. ابزارهای شبکه‌ای اجازه می‌دهند تا بیمه‌گران با مشتریان خود تعامل بیشتری داشته باشند و با استفاده از داده‌های دریافت شده از آن‌ها، خدمات جدیدی را ارائه دهند.

ادامه مطلب »

ده مدل نوآوری در عرصه صنعت بیمه

در گزارش Idea Pulse 2020 کارشناسان از ساختار جدول تناوبی شیمی الهام گرفته‌اند، جدولی که با طبقه بندی خاص عناصر در گروه‌های خاص به آنها کمک می‌کند تا اثر و کارکرد هر عنصر را بهتر بشناسند. در این گزارش محققان بعد از کلی بررسی دست آخر به «ده مدل نوآوری در عرصه بیمه» رسیدند.

ادامه مطلب »
کرونا

اینشورتک و صنایع آسیب‌دیده از کروناویروس

این روزها بعد از شیوع بحران کروناویروس در گستره جهانی شرکت شبیه سازی متابیوتا گزارش منتشر کرده و در آن به سه صنعت مهمی که بیشتر از بقیه در معرض خطر وقفه تجاری و ضرر مالی هستند اشاره کرده است، صنایعی که انتظار می‌رود با راهکارهای بیمه‌ای به روز همراه با فناوری‌های نوین بتوانند راه نجاتی برای سقوط مالی‌شان باشند.

ادامه مطلب »
اشتباه اینشورتک

سه اشتباه بزرگ اینشورتک‌ها

اینشورتک برخاسته از دو واژه بیمه و تکنولوژی که بدون یک موازنه صحیح میان این دو بستر نمی‌توان به داشتن محصولی مؤثر و کارآمد امید داشت.بیایید با سه اشتباه مهم استارتاپ های اینشورتک بیشتر آشنا شویم تا بدانیم دلیل تمامی شک و گمان‌ها به دنیای پر هیجان اینشورتک از کجاست.

ادامه مطلب »
بازآفرینی

بازآفرینی دیجیتالی در صنعت بیمه

صنعت بیمه صنعتی محافظه‌کار است. علی‌رغم تغییرات عمیق تکنولوژی در طول 25 سال گذشته، بسیاری از رهبران این صنعت، رویکرد منفعلانه‌ای را اتخاذ نموده‌اند. ترس از تقابل با جامعه‌ی قدرتمند کارگزاران و وابستگی افراطی به مشتریان، این صنعت را از تغییرات اساسی که در صنایع دیگر نظیر خرده‌فروشی، سلامت و بانک‌داری رخ داده، باز داشته است.

ادامه مطلب »
دیجیتالی شدن

راهنمای دیجیتالی شدن شرکت‌های بیمه

در سال‌های اخیر فناوری‌های زیادی به وجود آمده‌اند و صنایع مختلفی را دگرگون کرده‌اند. صنعت بیمه نیز در دهه گذشته شاهد هجوم انواع فناوری‌های روز بوده است و این فناوری‌ها، شرکت‌های بیمه را با چالش‌های زیادی روبه‌رو کرده‌اند.

ادامه مطلب »

مجله پلنت

سلسله گزارش‌های ماهانه تخصصی در حوزه اینشورتک